З природою в серці – до нових знань!

Сьогодні, як ніколи, важливо усвідомлювати нерозривний зв’язок природи і людини. У свою чергу, свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства. 

Саме з метою поглиблення знань учнівської молоді з природничих дисциплін, виховання в підростаючого покоління бережливого ставлення до навколишнього природного середовища 22 вересня Ольга Величканич та Оксана Кремінь, педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, експерти Інституту еколого-релігійних студій, за участі вчителя біології Ірини Бабич, провели пізнавальний екологічний квест „З природою в серці” організований з допомогою Комісії з екології МГКЄ для учнів 5 класу Ужгородського греко-католицького приватного ліцею „Теобенд”.

У вступній частині заходу експерти наголосили дітлахам на важливості вивчення та охорони навколишнього середовища. Пані Оксана висловила побажання, щоб незалежно від того, як складуться долі дітей у дорослому житті, вони завжди залишалися природолюбами і, головне, активними  природоохоронцями, вивчали, досліджували і, в міру своїх можливостей, примножували природні багатства нашого краю.

Діти мали можливість перевірити свої знання і позмагатися у вмінні працювати в команді, виконуючи завдання квесту.

Поділившись на команди, школярі завзято приступили до виконання цікавих завдань на зупинках, а саме: „Посортуй сміття”, „Відгадай прислів’я”, „Квіти українського віночку”, „Де чий дзьоб?”, з якими успішно впоралися. У підсумку команди нагороджено грамотами та цікавими подарунками від партнерів заходу. Першість виборола команда „Гриби”.

Під час екологічного заходу діти активно обговорили,  як саме вони можуть долучитись до охорони та збереження природи, зокрема, свято дотримуватись головного правила – „Не нашкодь природі”! А це означає: не засмічувати галявину, на якій відпочиваєте; висаджувати дерева у прибережній зоні; дотримуватись правил полювання та рибної ловлі; не турбувати, не лякати тварин у сезон тиші; відпочиваючи, не вмикати голосно музику; не забруднювати водойму, біля якої  живете, а вивчати навколишній світ і ділитися своїми знаннями з однолітками. 

Захід проведено педагогами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи у рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей ) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).                   

Оксана Кремінь, заввідділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

#CivilSocietyCooperation

Поділитись:

Архіви:

Більше записів:

Екологія оживає на сцені

Учні Ясінянського ЗЗСО І–ІІІ ст. №1 перетворилися на юних акторів і через казки та вистави розповіли про важливість збереження природи,

Екодетективи на варті природи

Врятувати планету – саме таку місію отримали діти з літнього табору при Ужгородському ліцеї «Лідер» під час інтерактивного заняття в