Жодна жива істота, окрім людини, не продукує відходів, що руйнують довкілля. Природа просто не здатна «переробити» ту кількість сміття, яку ми викидаємо щодня.
Будь-яка куплена нами річ може колись стати сміттям, глобально збільшивши його кількість на планеті. Які ж кроки повинно зробити людство для вирішення цього важливого питання?
Відповідь на це запитання шукали юні природоохоронці «ПАДІЮНу» під час майстер-класу, приуроченого Всесвітньому дню вторинної переробки.
Діти обговорили проблему накопичення відходів та їх утилізації, а також позначили основні кроки, які вони можуть зробити для зменшення їх кількості. Зокрема:
- Уникати використання одноразових речей. Особливо одноразового пластикового посуду, який в Україні не переробляється;
- Сортувати відходи;
- Ремонтувати зламані речі, а не купувати нові;
- Здавати відходи (макулатуру, скло, метал) на переробку.
А ще із відходів можна виготовляти різноманітні корисні речі, даючи вживаним предметам побуту нове життя!
Учасники екозаходу на практиці продемонстрували, як із використаної склотари та декоративних серветок виготовити гарні вироби, які прикрасять оселю на зимові свята або стануть чудовим подарунком рідним та друзям!
Казкові різдвяні вази і свічники, зігріті теплом дитячих сердець та фантазією, стануть маленьким свідомим кроком до збереження довкілля!
Захід відбувся в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).
Ольга Величканич, завідувачка відділу біології КЗПО «ПАДІЮН», експертка IRCEF














