У тиші Українських Карпат, на березі Чорної Тиси, відбувся незвичайний урок — не в класі, а серед води, птахів і трав. Для вихованців ЕкоХабу для сталого майбутнього цей день став глибоким дотиком до природи — не лише як до об’єкта вивчення, а як до джерела зцілення, спокою й гармонії.
Захід організувала вчителька Марія Кеслер у форматі природничого квесту, де діти занурились у процес дослідження довкілля всіма органами чуття:
- вивчали прибережну рослинність і дізнавались про цілющі властивості знайомих і незнайомих трав;
- спостерігали за птахами, які прилітали до річки по здобич;
- відчували ритм і темперамент Чорної Тиси, уважно стежачи за течією, рухом води, її кольором і звуком;
- і, на жаль, зіткнулися з сумною реальністю — залишками сміття, слідами людської безвідповідальності, що руйнують цілісність природної системи.
Такий досвід — це більше, ніж навчання. Це природотерапія, яка допомагає дітям відновлювати внутрішній баланс, спостерігати, співпереживати, відчувати зв’язок із живим світом. Це не лише знання, а емоційна екологія, яка закладає основи відповідального ставлення до довкілля.
Захід відбувся в рамках проєкту «Спостереження за птахами як елемент природотерапії», що реалізується Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Oleksandr Bokotey) у співпраці з Комісією Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга (Erzbistum Bamberg), керівниця проєкту Nataliya Kulya.
Інформаційна служба IRCEF
#ПриродаЗцілює #ДітиІЕРС #Екопідтримка #ПтахиМир #ПриродаПротиТривоги #ПсихологічнаРеабілітаціяДітей #ЕКОреабілітація














