На подвір’ї Греко-католицької церкви Вознесіння Господнього в селищі Буштино діти вчилися піклуватися про птахів і кажанів. Такий екоосвітній захід для них провела волонтерка IRCEF Лариса Поп.
Найменші парафіяни поринули у світ тих, хто живе поряд із нами, щодня та щоночі підкорює небо, але так потребує турботи та розуміння. Простими словами та через добрі казки діти вчилися бачити в птахах і кажанах не просто живих істот, а наших менших братів. Вони слухали цікаві розповіді про пернатих і рукокрилих, їхні звички, потреби та труднощі. У форматі живого спілкування, без тиску, природно й натхненно вони знайомилися з поняттями співчуття та відповідального ставлення до навколишнього середовища.
Такий підхід — ключовий елемент природотерапії. Адже дитина, яка зростає в довірі до природи, легше знаходить внутрішній спокій, відновлює емоційний баланс і вчиться долати тривогу. Через живу взаємодію з природою формується стійкість, чутливість і здатність дбати не лише про довкілля, а й про себе та ближніх.
Захід відбувся в рамках проєкту «Спостереження за птахами як елемент природотерапії», що реалізується Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Oleksandr Bokotey) у співпраці з Комісією з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга (Erzbistum Bamberg), керівниця проєкту Nataliya Kulya.
Інформаційна служба IRCEF
#ПриродаЗцілює #ДітиІЕРС #Екопідтримка #ПтахиМир #ПриродаПротиТривоги #ПсихологічнаРеабілітаціяДітей #ЕКОреабілітація






