У Ратівецькій гімназії було проведено серію екозанять про первоцвіти, на яких учні 5-го класу з угорською мовою навчання дізнавалися про перші квіти весни. Вони дивилися пізнавальне відео, вчили назви рослин українською та англійською мовами, впізнали вісники весни за зображеннями, «підписували» їх назви під малюнками, грали в квіткове доміно, виконували інтерактивні завдання на своїх смартфонах та роздруківках: з’єднували назви квітів з їх зображеннями, розмальовували рослини, розгадували кросворд.
Під час занять вчителька гімназії та екоактивістка IERS Кристина Соланська розповідала дітям, що первоцвіти називають першою усмішкою весни, бо ці ніжні й тендітні рослинки першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. Саме вони є поживою для голодних метеликів, бджіл та інших комах, які щойно прокинулися і потребують сили, щоб працювати санітарами лісу. Саме вони, отримуючи достатньо вологи із танення снігів, своїм яскравим забарвленням милують око людей.
Проаналізували й причини зникнення первоцвітів у дикій природі. Педагогиня пояснила, як люди знищують цю весняну красу своїми руками, зриваючи їх для продажу, подарунків чи просто для короткотривалої радості. Учні розглянули, які види первоцвітів занесені до Червоної книги України та вирішили, що вони можуть зробити для їх збереження. Підсумовуючи, пообіцяли більше ніколи не зривати ці квіти та навчати цьому ж друзів, батьків та знайомих.
Захід відбувся в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Oleksander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).
Інформаційна служба IRCEF














