Оригамі як мистецтво вторинного використання паперу

На завершення тижня рукокрилих у Турʼє-Реметівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, який ініціювала вчителька біології Орися Кречко, учні 8-го класу виготовили памʼятні сувеніри у формі кажанів. Для своїх робіт вони використали вживаний папір і картон, який назбирався в класі завдяки відповідальному сортуванню сміття.

Педагогиня попросила дітей обрати серед усіх паперових відходів найбільш цілі аркуші і запропонувала саме з них зробити кажанчиків. Учні одразу пригадали, що такий вид перетворення паперу на обʼємні фігури називається оригамі та взялися вирізати зі своїх аркушів квадрати, з яких найзручніше починати складання.

Паралельно Орися Кречко розповідала школярам історію походження та значення цього виду мистецтва. Багато поколінь японців зробили внесок в оригамі, передаючи свої вміння складати плоский аркуш паперу. Японці вважали вміння складати оригамі ознакою освіченості. А ще вірили: складаючи оригамі, можна загадати бажання – і воно збудеться.

Останній факт особливо зацікавив школярів, тому вони також зробили підписи-заклики до збереження кажанів на свої виробах з надією, що їхні бажання здійсняться і рукокрилі житимуть у злагоді поруч з людиною.

Захід відбувся в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Інформаційна служба IRCEF

Поділитись:

Архіви:

Більше записів:

Екологія оживає на сцені

Учні Ясінянського ЗЗСО І–ІІІ ст. №1 перетворилися на юних акторів і через казки та вистави розповіли про важливість збереження природи,

Екодетективи на варті природи

Врятувати планету – саме таку місію отримали діти з літнього табору при Ужгородському ліцеї «Лідер» під час інтерактивного заняття в