У наймолодших вихованців Виноградівського Екоцентру звичайна літня прогулянка перетворилася на справжню експедицію. Вони вирушили на околицю міста, щоб ближче познайомитися з рослинним світом навколо. Для багатьох ця мандрівка стала першим досвідом споглядання природи так уважно – у справжньому контакті з нею.
Кожна дитина отримала завдання знайти рослину або дерево, яке ще не зустрічала. В очах загорівся вогник дослідника: юні природолюби розглядали листя, нюхали квіти, порівнювали форми, шукали унікальні рослини. За допомогою мобільних застосунків дітлахи разом з педагогом з’ясовували назви зелених «знахідок».
Та справжнім сюрпризом стала зупинка біля фонтану в центрі міста. Вода, що весело бризкала навколо, викликала щиру радість: сміх лунав, мов дзвіночки, а краплі на обличчях освіжали в спекотний день. «Це як маленькі дощики!» – вигукнула одна дівчинка, простягаючи руки до струменів. У цей момент природа і місто злилися в одне гармонійне ціле.
На завершення діти завітали до живого куточка, щоб пригостити улюбленців – тваринок, які з нетерпінням чекали на зелені гостинці. Маленькі букети зібраного листя стали символом турботи й любові до всього живого.
Ця пізнавальна подорож залишила в серцях дітей не лише нові знання, а й глибоку емоційну пам’ять. Тепер вони бачать знайомі вулиці по-новому – як частину великого й прекрасного світу природи.
Захід відбувся в рамках співпраці Міжрелігійного та громадянського природоохоронного форуму Східної Європи (IRCEF) (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), координаторка проєкту Nataliya Kulya (IRCEF).
Інформаційна служба IRCEF










