Екологічний тренінг «Зберігаємо тепло, світло, воду – рятуємо природу!»

Оксана Кремінь, експертка IRCEF, провела пізнавальний екологічний тренінг «Зберігаємо тепло, світло, воду – рятуємо природу!». Його учасниками стали юні охоронці природи, вихованці КЗПО «ПАДІЮН».

Щорічно у першій декаді березня вся екологічна спільнота проводить ряд заходів до Всесвітнього дня енергоефективності. Мета – підвищити обізнаність про раціональне використання енергії задля збереження природи. Вивчаючи питання енергозбереження в ранньому віці, діти розвивають навички, які знадобляться їм в повсякденному житті. Відтак вони стають відповідальними громадянами, які здатні свідомо впливати на навколишнє середовище.

З нагоди цієї події Оксана Кремінь, експертка IRCEF, провела пізнавальний екологічний тренінг «Зберігаємо тепло, світло, воду – рятуємо природу!». Його учасниками стали юні охоронці природи, вихованці КЗПО «ПАДІЮН».

Теоретична частина заходу включала в себе коротку лекцію з презентацією про основні концепції енергозбереження, використання відновлюваних джерел енергії та вплив енергоспоживання на навколишнє середовище, зокрема на втрату біорізноманіття.

За допомогою інтерактивних вправ та дидактичних матеріалів, діти навчилися, як ефективно використовувати електроенергію, воду, газ, та зменшувати енергетичні втрати у своєму будинку, школі та в громадських місцях. Для більшої наочності було проведено демонстрацію відеоролика «Енергозбереження», з якого діти дізналися, як правильно вимикати та використовувати побутові електроприлади.

Набуті знання учасники демонстрували, виконуючи завдання кросворду «Ми – за розумне використання ресурсів природи» та відповідаючи на запитання вікторини «Енергоерудит».

Цікавою для учасників виявилась вправа «Мої щоденні кроки для збереження природи». Кожна команда представляла свій мініпроєкт, в якому сформулювала власні практичні поради щодо ефективного заощадження енергії у своєму житті. Це допомогло дітям не лише закріпити отримані знання, а й розвинути творчість та комунікативні навички.

Проведений екотренінг для молоді є важливою ініціативою, оскільки вони є майбутнім нашого світу і можуть раціонально використовувати природні ресурси, допомогти їх зберегти, тим самим зупинити втрату біорізноманіття.

Захід відбувся в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Oleksander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи ПАДІЮНу, експертка IRCEF

Поділитись:

Архіви:

Більше записів:

Екологія оживає на сцені

Учні Ясінянського ЗЗСО І–ІІІ ст. №1 перетворилися на юних акторів і через казки та вистави розповіли про важливість збереження природи,

Екодетективи на варті природи

Врятувати планету – саме таку місію отримали діти з літнього табору при Ужгородському ліцеї «Лідер» під час інтерактивного заняття в