Людина – частина природи. Її існування можливе за умови гармонійних стосунків з навколишнім середовищем. Про любов до природи та значення лісу в житті людини можна говорити багато. Однак ранньою весною найкраще прогулятися лісом, що прокидається від сну. Навчальна екскурсія до лісу дає вагоме розуміння цінності лісових ресурсів. Під час такої прогулянки діти спостерігають за змінами, які відбуваються з приходом весни в природі.
Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та зі значенням лісу 18 березня 2023 року відбулася навчально-пізнавальна екскурсія Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородський лісгосп». Її організували педагоги Закарпатського обласного центру дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН».
Під час екскурсії юні природолюби відвідали музей деревини та мали змогу потримати в руках вирізані брусочки найрідкісніших порід дерев нашого краю, які виготовлені як дидактичний матеріал.
На території Кам’яницького лісництва діти пройшлися навчально-пізнавальними стежками «Живі сторінки Червоної книги» та ознайомилися з гірськими породами та мінералами Карпат, зразком будиночка для кажанів, дуплянками для білок, підземним вуликом для джмелів, готелем для комах і годівницею для оленів та козуль
Не менш цікаво було відвідати стежку лісівничих споруд. На ній обладнана гуцульська колиба для стоянки лісівників, де вихованці побачили експонати праці лісорубів. Найбільше юннатам сподобався старий спуск деревини, яким колись наші предки доставляли ліс з верхів’я у низину. Екскурсія розкрила для гуртківців чимало таємниць у лісівничій справі. Крім того, діти усвідомили, що кожне посаджене та дбайливо вирощене і збережене лісівниками дерево – це цінний внесок у збереження лісів Закарпаття, дарунок майбутнім поколінням.
Для відпочинку юннатів педагоги-позашкільники підготували дидактичні ігри: «Склади правильно прислів’я», «Прокоментуй своє фото», «Добери листок та плід до дерева». Діти творчо працювали, вели пошук, фантазували та заповнювали картку спостережень, уявляючи себе фахівцями лісівничої справи.
Весна – найчудовіша пора року. Втомлені, але щасливі, із сяючими від задоволення обличчями поверталися юні охоронці природи додому.
Захід відбувся в рамках проєкту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат», що реалізується Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга (Erzbistum Bamberg), дієцезії Вюрцбурга (Bistum Würzburg ) та Реновабіс (Renovabis Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).
Оксана Стрічко, методистка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дітей та юнацтва «ПАДІЮН» Закарпатської обласної ради














