ВАТИКАНСЬКИЙ ДИПЛОМАТ ПРО СОЦІАЛЬНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН СЬОГОДЕННЯ

\"\"Постійний спостерігач Святого Престолу архієпископ Іван Юрковіч виступив під час 107-ї сесії Міжнародної організації праці, ділячись думками про майбутнє перед новими викликами глобалізованого світу.

Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Повернути автентичну цінність праці як «суттєвого вираження людської особи» та засобу самореалізації. Саме такий шлях до побудови інклюзивного суспільства, що «не вимірюватиме прогрес винятково поняттями економічного зростання та нагромадження матеріальних багатств». Про це говорив архієпископ Іван Юрковіч, постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві, виступаючи під час 107-ї сесії Міжнародної організації праці (МОП), яка наступного року відзначатиме своє сторіччя. Захід триває з 28 травня до 8 червня.

Безпрецедентні зміни у світі праці

Центральними темами доповіді ватиканського дипломата були майбутнє праці та соціальна справедливість у контексті глобальних змін сучасного світу.

Такі явища, як глобалізація ринків, технологічні інновації, фінансова нестабільність на світовому рівні, порушення економічної рівноваги та рівноваги влади, демографічні тенденції та кліматичні зміни, радикально змінюють світ праці. Усе це, за словами архієпископа Юрковіча, вимагає глибокого переосмислення значення праці для економіки, суспільства й політики, зокрема, у контексті нових викликів, які ставить розвиток технологій, що має значущі суспільні й етичні наслідки.

Звернути увагу на молодь

Як зауважив Апостольський Нунцій, говорити про працю в такому контексті означає, насамперед, подумати про молодь. «Аби будувати стале майбутнє, – сказав він, – необхідно залучати нові покоління». А вони, як це не парадоксально, дедалі більше маргіналізуються актуальними виробничими процесами. Світове економічне зростання не виглядає здатним створювати нові якісні робочі місця для молодих, які, натомість, повинні бути головними дійовими особами цих процесів.

Дати можливість жінкам поєднати працю й сімейне життя

Гарантувати гідну й належно оплачувану працю всім включає також гарантувати однакові права чоловікам і жінкам. Один із головних вузлів у цій сфері, який треба розв’язати – надати можливість працівницям поєднати працю та сім’ю, пам’ятаючи також і про те, що родина це фундаментальна чарунка суспільства і повинна бути захищеною. Адже якщо суспільство не визнаватиме соціальної цінності праці та ролі жінки в сім’ї, «жіночу дискримінацію ніколи не вдасться подолати».

Доступ до освіти й боротьба із примусовою працею

Ще одним важливим аспектом, на який звернув увагу представник Святого Престолу, є освіта. За його словами, лише гарантуючи дівчатам і жінкам однаковий доступ до освіти, можна побороти дискримінацію, якої вони зазнають. Вони також більше наражаються на примусову працю, сучасні форми рабства й торгівлю людьми. Святий Престол наголошує на необхідності боротися з цими ганебними явищами ще в корені, наголошуючи на рівноціннійгідності чоловіків і жінок, а також те, що «до жодної людської особи не можна ставитися як до об\’єкта чи засобу досягнення мети».

Архієпископ Юрковіч також підкреслив, що Святий Престол рішуче засуджує такі явища, як сексуальні домагання на місцях праці, жертвами яких, насамперед, стають жінки. За його словами, щоб осягнути повну пошану та рівність, не вистачить засуджувати дискримінацію та несправедливість, а потрібні «ефективні та розумні» кампанії підвищення суспільної чутливості в усіх сферах життя.

 

Джерело інформації: http://kmc.media/2018/06/07/vatykanskyy-dyplomat-pereosmyslyty-znachennya-praci-u-svitli-vyklykiv-sogodennya.html

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *